מדריך לנשים

מדריך לנשים

מאמר זה נכתב על ידי דייב ווטסון, המעיד על עצמו שהוא רקדן ותיק בעל שנות ניסיון רבות במהלכי הריקוד הזוגי.
המאמר תורגם מאנגלית והותאם לסגנון מועדוני הסלסה בישראל.
19 דרכים קלות לגרום לגברים להזמין אותך לרקוד
או
מה הגברים מחפשים כשהם מזמינים נשים לרקוד…

בערבי ריקודים, הגברים מחפשים את הנשים שנתפשות כ"נגישות". אשה לא צריכה להיות הרקדנית הטובה ביותר, או להראות הכי טוב, או להיות הצעירה ביותר או היפה ביותר. כל אשה תהיה אטרקטיבית יותר לגברים להזמנה לריקוד אם היא רק תהיה נגישה יותר. הנה 19 דרכים אפשריות להיתפש ככזו.

אני גבר שרוקד הרבה. רבות מהשותפות הקבועות שלי לריקוד אומרות לי שהן היו רוצות לרקוד הרבה יותר, אך הן אינן מוזמנות מספיק לרקוד. אני יודע שנשים אלו הן נשים מושכות ורקדניות טובות. אז התחלתי לשוחח איתן על הדרך שבה גברים בוחרים את הנשים אותן הם מזמינים לרקוד, ואיך לגרום לגברים להזמין אותן יותר. תמצאו כאן את הטכניקות הטובות ביותר שמצאתי.

לפני מספר שבועות השתתפתי במסיבה גדולה שהיו בה כ- 300 אנשים. אשה שהכרתי פתחה איתי בשיחה המוכרת על כך שלא מזמינים אותה לרקוד. הסברתי לה בקצרה 3 מתוך 19 הטכניקות. היא לא האמינה שזה יעבוד. אמרתי לה: "את לכי ונסי. אני מודד לך זמן".

היא ניסתה. מדדתי 22 שניות עד שגבר נאה במיוחד הזמין אותה לרקוד.

כשנגמר השיר, היא מיהרה אלי, כולה התרגשות, וסיפרה לי שעם הגבר הזה בדיוק היא רצתה לרקוד, אך התביישה להזמין אותו.

אני לא יכול להבטיח 22 שניות בכל פעם…

המטרה שלכן היא להיות יותר אטרקטיביות לגברים שרוקדים, לא לגברים באופן כללי! יש הבדל עצום: אם את מחפשת תשומת לב מכל גבר שהוא, פשוט לבשי משהו שחושף את הפופיק, את הרגליים, או מחשוף קדמי – ולא תצטרכי לקרוא הלאה. אבל אם את רוצה שגברים יזמינו אותך לרקוד, את צריכה לדעת מה הגברים שרוקדים מחפשים.

ארבע המלצות לגבי אופן הלבוש:

 

לבשי חלק עליון בעל שכבה אחת.
שתי שכבות של בגדים מחליקות מתחת לידי הגבר על הגב. זה מקשה על ההובלה. גברים בעלי הכשרה מקצועית בריקוד ידעו זאת באופן מודע. אחרים לא ידעו לאמר זאת בבירור, אבל תהיה להם "תחושת בטן" לגבי זה. אל תלבשי ז'קט, וסט, או עליונית. אם יש איתך סוודר (במועדוני הריקודים בדרך כלל קר) אל תלבשי אותו כשאת רוקדת.
הימנעי מכתפיים וגב חשופים.
נכון, עור חשוף מושך תשומת לב של גברים. אבל אחרי שרקדת קצת, עור חשוף יכול להיות לח ודביק. בגד ללא שרוולים זה בסדר, אך המנעי מכתפיים וגב חשופים.
צמצמי את התכשיטים למינימום.
שרשראות ארוכות וצמידים גדולים נתפסים בבגדים. עגילים גדולים ומתנדנדים מטרידים ומסיחים את תשומת הלב. טבעות גדולות יכולות לשרוט את ידו של הגבר. הגברים מודעים לכל זה. ענידה של תכשיטים רבים היא כמו לאמר: "שמור מרחק". אז היצמדי לתכשיטים קטנים ופשוטים.
נעליים הן הפריט החשוב ביותר בשביל למשוך גברים שרוקדים.
גברים שרוקדים יימנעו מנשים עם נעלים לא מתאימות. אל תנעלי סנדלים, או נעלי הליכה עם סולית גומי. אל תנעלי עקבים אולטרה-גבוהים שיגרמו לך לדדות במקום לרקוד. נעליים מתאימות לריקוד, פרט לנעלי ריקוד מקצועיות, הן בעלות עקבים בינוניים. היי בטוחה שהנעליים יושבות בטוח על הרגל, וצמודות אליה.
עכשיו את לבושה לריקוד ואת בדרך למסיבה. כבר כשאת מגיעה, את יכולה ליצור את הרושם שאת נגישה. הנה ארבע דרכים קלות לעשות זאת:

בדרך פנימה, הגידי שלום לגברים שאת חולפת על פניהם. פשוט "הי". כשאת בדרך ממגרש החנייה, כשאת עומדת בתור לשלם, כשאת ניגשת לשולחן להניח את הסוודר והתיק, בדרך לבר לקחת משקה, בדרך לשרותים ובחזרה. רק "הי", עם חיוך, לכמה שיותר גברים. גם גברים אחרים, שלהם לא אמרת שלום, ישימו לב אלייך. לפעמים זה כל מה שצריך כדי להראות מאד נגישה, וכדי לקבל הרבה מאד הזמנות לרקוד.
הסתובבי באיטיות סביב רחבת הריקודים.
גברים שרוצים לרקוד יעמדו קרוב לרחבה. פשוט הגידי "הי" לכמה מהם, חייכי, והמשיכי ללכת. הגברים שאינם רוקדים יהיו רחוקים מהרחבה, ישבו בצדדים, או ליד הבר. אל תבזבזי את זמנך במקומות האלה.
מצאי את "נתיבי התנועה".
כשאת הולכת מסביב, חפשי את המקומות שמהם רוב הרקדנים עולים על הרחבה. כשהשיר מתחלף, חפשי את האזורים הצפופים, או את המקומות בהם נוצרים "פקקי תנועה". כשתהיי מוכנה לרקוד, חזרי לאזורים אלה. לפעמים הם ליד הבר, או ליד הכניסה לאולם. הם לא יהיו מסומנים בשום דרך, תאתרי אותם לפי התנועה של האנשים כשהשירים מתחלפים.
עמדי בנפרד מנשים אחרות.
אשה שעומדת לבד – הרבה יותר נוח לגבר לגשת אליה. הדרך המהירה ביותר לקבל יותר הזמנות לרקוד היא פשוט לעמוד לבד. אני יודע שזו טעות "פוליטית" להתעלם מחברותייך, אבל את חייבת להחליט אם את פה בשביל לשבת איתן, או בשביל לרקוד עם גברים. הבחירה שלך. כששתי נשים עומדות יחד, גבר ימנע בדרך כלל מלהזמין אחת מהן לרקוד. אם שלוש נשים או יותר עומדות יחד – מעט מאד גברים יגשו. אם חבורה של נשים יושבות יחד, הבנים יניחו שהן מעדיפות להיות עם נשים אחרות ולא לרקוד עם גברים. נשים שיושבות בקבוצות מקבלות מעט מאד הזמנות לרקוד. אז הסתובבי ברחבה בעצמך, לכי לבר לבדך – ותהפכי את עצמך בקלות ליותר נגישה מרוב הנשים האחרות במועדון.
ועוד דברים שאת יכולה לעשות בשביל להפוך את עצמך לנגישה במיוחד

עמדי ב"נתיבי התנועה" שאיתרת קודם.
כשהשיר מתחלף, עמדי באזורים אלה. אנשים יצטרכו לעקוף אותך כדי לעלות או לרדת מהרחבה – וזה בדיוק מה שאת רוצה שיקרה. (עמדי לבדך, כמובן).
נשים מעטות מכירות את האזורים של "נתיבי התנועה". למעטות עוד יותר יש אומץ לעמוד שם בזמן שאנשים נעים פנימה והחוצה מהרחבה. אבל זה בדיוק המקום שבו יהיו הגברים שרוקדים. אלה הגברים שאת מחפשת: סיכוי גבוה הרבה יותר שהם יזמינו אותך לרקוד מאלה שיושבים על הבר. ובשביל והגברים שעוברים שם את תהיי אישה העומדת בדיוק במקום הנכון בשביל הזמנה לריקוד.
החזיקי את ידייך בקו המתניים.
שמרי על מרפקים כפופים כך שהזרועות בגובה המותן – בתנוחת הריקוד הבסיסית. זהו איתות בשפת גוף שאת מוכנה לרקוד. השאירי את כפות הידיים רפויות, או אצבעות נוגעות. אל תחזיקי משקה או שום דבר אחר ביד. אל תשלבי ידיים, אל תניחי לזרועות להשמט לצידי הגוף, לעולם על תשלבי את כפות הידיים.
התנועעי קלות לקצב המוסיקה
הניעי את הגוף בקלילות, אך באופן מורגש, בהתאם למוסיקה. לא תנועות ריקוד מלאות שישדרו שאת שקועה בריקוד משלך, רק מספיק כדי לסמן שאת מוכנה לרקוד.
לנוע לפי הקצב, זו אחת הדרכים הקלות ביותר, הלא מילוליות, שכל אישה יכולה להשתמש בה כדי למשוך ללא מאמץ מיוחד יותר הזמנות לרקוד.
הביטי רק על הרקדנים בתוך הרחבה
הביטי כאילו שהרקדנים הם הדבר הנפלא ביותר שראית מימי חייך. תני לעינייך לזרוח בהתרגשות ובאושר – אפילו אם הבטן שלך מתהפכת ממתח. הביטי כאילו שאת אוהבת את הריקוד וכל מה שקשור בו.
אל, א ל, תסתכלי על אף גבר בזמן שאת עומדת מוכנה לרקוד
הסתכלות מסביב גורמת לך להראות יותר מדי להוטה ונואשת. גברים נוטים להמנע מבחורות להוטות מדי. פשוט הסתכלי על הרקדנים שכבר על הרחבה.
בשלב זה אל תגידי "הי" לכל גבר שעובר. עמדי בסבלנות, המשיכי להתסכל על הרוקדים, והניחי להבעת פנייך להראות שאת נהנית. זה נותן לגברים הזדמנות להסתכל עלייך, וזה יהפוך את הגישה אלייך קלה יותר.
אם גבר מתקרב אלייך מהצד, אל תסתובבי אליו.
גבר עם הכשרה בריקוד יתקרב לאישה מלפנים כדי שהיא תוכל לראות אותו מתקרב. אך לא כל הגברים מודעים לזה, ובמקומות צפופים זה לעתים גם בלתי אפשרי. אז צפי שלפעמים גבר יתקרב אלייך מהצד. כאשר זה קורה, א ל תפני אליו. תני לגבר את ההזדמנות להסתכל עלייך. המשיכי להביט קדימה על הרוקדים ברחבה. רק כאשר הוא נוגע בזרועך, או פונה אלייך ושואל אם את רוצה לרקוד, רק אז הפני אליו את מבטך, חייכי, והנהני או אמרי "בטח"
גם אם תשתמשי רק בחלק מהשיטות האלה, את תהיי אטרקטיבית הרבה יותר עבור גברים להזמין אותך לרקוד. את תמשכי כנראה כל כך הרבה גברים, שיש סיכוי שחברותייך יפסיקו להיות כל כך חברותיות כלפייך אחרי הערב הזה. עם העניין הזה תצטרכי להתמודד בעצמך…

ואם את רוצה לרקוד עוד? האם זה בסדר לאישה להזמין גבר לרקוד?

כן, בזמנים מודרניים אלה, זה בסדר גמור. כמעט כל גבר ישמח וירגיש מוחמא מכל אישה שתזמין אותו לרקוד. הגברים רגילים לעשות את הפניה הראשונית כל חייהם. כשאישה לוקחת את הסיכון ומזמינה אותנו, היא מיד תזכה מאיתנו לכבוד והערצה.

אם את מזמינה גברים לרקוד, אני יכול להמליץ על ארבע דרכים לעשות את זה יותר קל עבורך. אבל תחילה: את הרי יודעת שגברים מקבלים לעתים סירוב כשהם מזמינים אשה לרקוד. גברים רגילים לקבל סירוב מנשים. נשים מרגישות פחות נח לקבל סירוב מגברים (פחד גדול מדחייה). זה קורה. את צריכה להיות מוכנה לזה. אז אם את רוצה להזמין, הנה הדרך לעשות את זה קל יותר ומאיים פחות:

אף פעם אל תשאלי גבר אם הוא רוצה לרקוד.
אף פעם אל תאמרי לגבר, "תרצה לרקוד?" או "אני יכולה לרקוד איתך?" בקשה שמה אותו במקום שבו הוא חייב לענות מיד. הוא עשוי להיות מופתע שאשה מזמינה, ועלול להיות נבוך ולהסס. בנוסף, בשאלה קיים הסיכון שבסירוב. לכן לעולם אל תשאלי גבר אם הוא רוצה לרקוד. במקום זה…
אמרי לגבר שאת רוצה לרקוד אתו.
פשוט אמרי "אני רוצה לרקוד איתך". פשוט כך, במילים אלה. לרוב הנשים נסיון רב בלהגיד לגברים מה הן רוצות. והגברים רגילים לשמוע מנשים מה הן רוצות. כך שכשאת אומרת לגבר מה את רוצה, שניכם בטריטוריה מוכרת. בנוסף, בנסיבות הנכונות, מרבית הגברים ישמחו לספק לאשה את רצונותיה.
ואז זה כבר בידם של הגברים לעשות את הצעד הבא. הוא עשוי להוליך אותך אל הרחבה מיד. או אולי הוא יגיד "בטח, יותר מאוחר", וימצא אותך יותר מאוחר. או הוא עשוי להגיד "בטח, יותר מאוחר" ולא ימצא אותך יותר מאוחר, או אף פעם. אם זה יקרה, את לא תהיה נבוכה יותר מדי, וגם הוא לא.

ועכשיו, מה אם את באמת באמת רוצה לרקוד עם גבר אחד ספציפי… הנה השיטה שהוא לא יוכל לעמוד בפניה…

הוסיפי נגיעה למילותייך.
השתמשי במילים המדויקות, "אני רוצה לרקוד איתך". וכשאת אומרת את זה – תגעי בגבר שאת חפצה בו.
הנגיעה יכולה להיות בהנחה של היד בעדינות על זרועו, או לטפי את הכפתור העליון בחולצה שלו בעזרת קצה האצבע – בזמן שאת מסתכלת עליו ומחייכת ואומרת "אני רוצה לרקוד איתך". אני מבטיח לך המון תשומת לב מאותו גבר!
אז עכשיו את יודעת את השיטות לגרום לגברים לרקוד איתך יותר. אני מזמן שמתי לב שאישה שרוקדת היא אישה שמחה. אני בטוח שההצעות האלו יגבירו את שמחת הריקוד שלך!