מידע לרקדן המתחיל. התחל כאן

הערב מתנהל במתכונת הפופולרית ברוב מועדוני הסלסה בארץ ובעולם – מתחיל בשעור בן כשעה, במספר רמות במקביל, ואחריו מסיבת סלסה. בתקופה זו אנו מלמדים במועדון סלסה בסגנון LA.

(בעבר היינו פעילים במועדון "המנזר" שבקיבוץ העוגן ולאחר מכן בפרדסיה במועדון רבקה/לואי2 )

כאמור, אין צורך להגיע עם חבר/חברה או עם בן זוג/בת זוג. השיעורים בנויים בצורה כזו שתוך ערב אחד או שתיים תכירו מספר רב של רקדנים אשר יאפשר לכם להרגיש בבית. כמו כן צוות המדריכים שלנו מלווה ותומך ברקדנים המתחילים בצעדיהם הראשונים בעולם הריקוד.

הרמה הראשונה בשיעור הסלסה מיועדת לאנשים שלא מכירים את הסגנון ואת הכללים שלו, ומתאימה גם למי שלא רקד מעולם ומתחיל מהצעד הראשון. בשיעור זה מתוודעים למקצב הסלסה, לומדים את צעדי הבסיס ומתוודעים לעקרונות המרכזיים של סגנון ה- LA.
ברמה השניה נלמדים וריאציות ואלמנטים בסיסיים, במחזור של שלשה שיעורים. השיעורים אינם קשורים ביניהם כך שניתן להצטרף לרמה השניה בכל שבוע. על בסיס וריאציות אלה מועברות טכניקות בסיסיות וחשובות של ריקוד הסלסה בכלל ושל סגנון ה- LA בפרט: בתנועה הבסיסית, ביציבה, בהובלה ועוד.

ברמה השלישית, שגם היא בנויה ממחזור של שישה שיעורים שניתן להצטרף אליהם בכל שבוע, הוריאציות מסובכות קצת יותר, אך עדיין אלו אלמנטיים בסיסים החשובים ביותר לבניית הבסיס הנכון בריקוד ובהובלה.
ברמה הרביעית והחמישית וראיציות מורכבות יותר אשר מושתתות על רמות 1 2 ו-3 .
ברמת מאסטר נלמד וראיציות מורכבות במיוחד.

קצב ההתקדמות בין הרמות הוא אינדיבידואלי. יש הבוחרים לחזור על הרמות הראשונות גם שלוש וארבע פעמים, על מנת לתרגל את צעדי הבסיס במידה שתאפשר מעבר קל ביותר לרמה הבאה.
הדרך הטובה ביותר להתקדם היא לחזור על התרגילים שוב ושוב במהלך הערב, לרקוד גם עם רקדנים מתקדמים יותר בלי להתבייש וללמוד מהם, לרקוד עם הרבה בני זוג שונים כדי להכיר מובילים ומובלות שונים, לצפות הרבה ברקדנים אחרים רוקדים, לשאול את המדריכים שאלות כמה שצריך, לחזור על השיעור בבית אפילו מספר פעמים במהלך השבוע בעזרת סרטוני הוידאו שהכנו עבורכם, ולהמשיך לחזור על אותה רמה במידת הצורך (כל אחד כפי שהוא מרגיש), עד שקונים שליטה טובה בתרגילים, בקצבים שונים (לפעמים קשה יותר לבצע את התרגילים בקצב איטי דוקא!) ועד שמרגישים שקל לבצע אותם גם עם בני זוג שונים.

וכמובן, כמו בכל דבר אחר, הדרך הטובה ביותר לא ללמוד – היא להתבייש..

רצוי לקרוא גם את העמוד : שאלות נפוצות. וכן לצפות בסרטון הווידאו המסביר את מהלך הערב

כיף שלנו לראות אתכם מצליחים ומתקדמים!

בהצלחה